Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Чому не цвіте китайська троянда?

Дата: 04.09.2023Переглядів: 3510Коментарі: 0
Чому не цвіте китайська троянда?

Гібіск (Hibiscus) або китайська троянда добре знайомий всім любителям кімнатних квітів. Це дуже ефектне видовище, коли на пишно облистненому кущі рясно розцвітають великі суцвіття – частіше в червоних та рожевих відтінках, іноді жовті, оранжеві, пурпурові, білі. Народна назва «китайська троянда» насамперед стосується виду Hibiscus rosa-sinensis, що походить з Китаю. Але, незважаючи на те, що походження культурних форм не завжди сходить саме до нього, назва поширилася на всі види та сорти – адже вони аж занадто  нагадують квітучий трояндовий кущ. Але, на жаль, досить часто гібіск категорично не бажає цвісти, одна-дві квіточки в сезон – це все, чим може потішити на вигляд цілком здорова рослина. З цієї статті блогу Украфлора ви дізнаєтеся, чому так відбувається і що робити, щоб уникнути проблем.

Поширені помилки та їх усунення

Існує декілька причин, які перешкоджають цвітінню гібіску, а саме:

  1. Нестача світла. Для повноцінного розвитку китайській троянді потрібно щонайменше 6 годин прямого сонячного світла на добу. Якщо його недостатньо, кущ зазвичай дає дуже мало квіток чи не дає їх взагалі.
    Рішення: помістіть горщик у сонячне місце, бажано біля вікна, що виходить на південь чи на захід.

  2. Невідповідна температура. Гібіск потребує температури від 15°C до 32°C. Холод перешкоджає формуванню бутонів, а сильна спека може спричинити стрес і призвести до їхнього скидання.
    Рішення: переконайтеся, що квітка не впливає на екстремальні температури. У спекотний період забезпечте додаткове зволоження (обприскування).

  3. Неправильний полив. Цей мешканець тропіків та субтропіків віддає перевагу постійно вологому (але не заболоченому!) ґрунту. Нестача вологи небезпечна так само, як і її надлишок і обидва ці фактори не тільки не сприяють цвітінню, але можуть і занапастити гібіск.
    Рішення: поливати кущ слід як тільки верхній шар ґрунту просохне приблизно на 2,5 см. Переконайтеся, що зайва вода вільно стікає з горщика, не утворюючи застою біля коріння.

  4. Неправильна підгодівля. Для якісного цвітіння гібіску необхідний баланс азоту, калію та фосфору в рівних пропорціях. У разі надлишку азоту, рослина нарощуватиме листову масу на шкоду цвітінню, а в умовах загальної нестачі поживних речовин, їй буде недостатньо енергії для цвітіння.
    Рішення: протягом вегетаційного періоду підгодовуйте рослину збалансованими розчинними складами кожні 2-4 тижні. Для більш рівномірного розподілу добрив та запобігання опікам коріння поливайте його перед та після внесення підживлення.

  5. Невідповідний горщик. Причиною відсутності цвітіння може стати надто тісний горщик. Корінням гібіску потрібен відносний простір, а якщо вони закручуються і щільно сплітаються в грудку, кореневій системі вже не вистачає живлення і вся енергія, що отримується, спрямовується на її підтримку, а не на цвітіння.
    Рішення: кожні 1-2 роки гібіск рекомендується пересаджувати в ємності більшого розміру. Ідеальний час для пересадки – пізня зима чи рання весна. Сигналом до пересадки є коріння, що виходять з дренажних отворів, а також підвищена «спрага», коли рослина вимагає більш частого поливу, ніж у нормі.

  6. Відсутність обрізки. Ця, здавалося б, проста процедура відіграє життєво важливу роль у стимулюванні цвітіння.
    Рішення: обрізайте гібіск в кінці зими або ранньою весною до появи молодих пагонів. Видаліть пошкоджені або слабкі гілки, вибірково обріжте кінчики здорових гілок, щоб стимулювати формування більшої кількості бутонів.

  7. Проблеми зі здоров'ям. Іноді рослина піддається нападу шкідників – попелиці, борошнистого червця, білокрилки. Не виключені, на жаль, грибкові, бактеріальні та вірусні ураження (борошняна роса, плямистість листя).
    Рішення: Негайно лікуйте будь-які зараження відповідними препаратами. Надалі з метою профілактики забезпечте хорошу циркуляцію повітря навколо рослини, налагодьте догляд і не забувайте про гігієну.

Крім перелічених причин, на цвітіння може впливати один чи одразу кілька природних факторів. Слід знати, що деякі сорти в принципі цвітуть рідше, ніж інші. Крім того, нещодавно придбаній рослині зазвичай потрібен час на адаптацію до нових умов. Можливі й інші нюанси. Пам'ятайте, що кожен живий організм унікальний, тому дуже важливо стежити за його реакцією на будь-які ваші дії і вчасно вносити відповідні корективи. Будьте терплячі, і китайська троянда віддячить вам розкішним цвітінням!

У магазині Ukraflora ви можете купити або замовити онлайн молодий перспективний екземпляр гібіску.

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call