Стилі у флористиці
Стилі у флористиці: розглянемо докладніше
Створюючи квіткові композиції, провідні флористи застосовують безліч стилів та технік, керуючись загальноприйнятими принципами побудови композиції, а також створюючи власні відгалуження та референси для натхнення всієї флористичної спільноти. За кожним букетом стоїть певний образ і використаний стиль, або мікс різних стилів. Але щоб почати створювати щось своє, слід вивчити чотири основні стилі у флористиці. Давайте розглянемо кожен докладніше.
-
Форма-лінійний стиль акцентує увагу на формах, лініях, контурах.
Цей стиль активно використовують при створенні сучасних форм композицій.
Лінія - ключовий елемент стилю, кількість використовуваного матеріалу мінімальна.
Форма-лінійний – це стиль контрастів. Композиція створюється за допомогою напруги ліній, кольорів, розмірів, чіткості силуету та форм. При мінімальній кількості витратних матеріалів букети виглядають лаконічно, мінімалістично та графічно. З іншого боку, для форма-линейного стилю характерна асиметричність, але у деяких випадках симетрія допускается.
Матеріал розміщується групами, що контрастують за кольором, формою, масою, обсягом. Композиція має бути вільною та повітряною, ідеально впроваджується в мінімалістичний дизайн, модерн.
-
Вегетативний стиль- це по суті найбільш природне уявлення квітів та рослин у їхньому природному вигляді. Композиція повинна створювати відчуття єднання з природою: квіти у своєму природному середовищі. У цьому полягає основна складність для флориста: використовувати різні види форм, розмірів і кольорів, намагаючись не пошкодити натуральний вигляд квітки. Дуже вітається додавання природних матеріалів у рослинах горщиків: камені, корчі, шишки, гілки, мох, ягоди та інше.
Основні лінії рослин не повинні перетинатися у просторі, можливі лише перетинання невеликих форм. Така класична форма називається ще й вегетативною із дійсною точкою росту.
Особливо виграшними у цьому стилі виглядають весняні композиції, вони створюють відчуття пробудження живого світу.
Вазу або горщик слід вибрати максимально непоказну, що не відволікає увагу від основного букета. Ідеальна кольорова гама - всі відтінки землі.
-
Декоративний стиль
знаменується використанням великої кількості кольорів та декорованих матеріалів, встановлених на флористичній піні. У цьому стилі менше уваги приділяється особливості кожної квітки, акцент йде на загальну, як правило, строкату композицію, де кожен елемент доповнює інший. Центр композиції необхідно повністю заповнити різними елементами, при цьому не соромтеся експериментувати з палітрою кольорів, форм і фактури. Повітряні краї візуально покращать букет, створений у декоративному стилі.Сучасні декоративні композиції створюються в асиметричній формі, так вони виглядають більш живими та цікавими.
Паралельний стиль характерний для композицій, де більшість рослинного або не рослинного матеріалу розташовані паралельно один одному. Букети розташовані як у симетричній, так і в асиметричній формі. Паралельні лінії в композиції можуть бути і горизонтальними, і вертикальними, і діагональними.
При цьому можна сміливо комбінувати і з'єднувати між собою всі основні стилі. Наприклад, флористами дуже активно використовуються паралельно-вегетативний та паралельно-декоративний стилі побудови композицій.
-
Всі флористичні матеріали та інструменти для створення композицій ви можете придбати у нашому інтернет-магазині. Також рекомендуємо ознайомитись із статтею «Інструменти для флористів».