Іграшки для рослин. Оригінальний декор для кімнатних рослин на Новий рік
Новий рік – це час надій та свого роду момент перезавантаження. Напередодні цього свята всім хочеться максимально перетворити інтер'єр власної оселі, зробити його по-справжньому святковим. При цьому дуже часто вся увага у новорічному дизайні зосереджена на ялинці. Проте якщо у домі є кімнатні рослини, не варто залишати їх осторонь свята, адже, застосувавши навіть скромні зусилля, можна кардинально поліпшити вигляд приміщення. У цій статті блогу Украфлора ми розповімо, як прикрашати кімнатні рослини, використовуючи підручні засоби та не завдаючи шкоди їм самим.
Завдання №1 – безпека
Власники кімнатних культур знають, наскільки ніжні їхні улюбленці. Тому, прикрашаючи їх, слід використовувати лише дружній декор, дотримуючись таких правил:
- прикраси мають бути легкими, щоб уникнути механічних пошкоджень рослинки;
- не можна використовувати освітлювальні прилади та прикраси, що нагрівають або висушують гілки та листя;
- декору має бути небагато, щоб він не заважав життєдіяльності рослини – фотосинтезу, диханню та поглинанню вологи;
- в процесі декорування треба уникати забруднення рослини, а частинки фарби або блискіток, що випадково потрапили на неї, мають легко видалятися.
При акуратному поводженні квіти не постраждають і після свят продовжать своє життя у звичайному режимі.
Як і чим прикрашати
Для створення новорічного декору не потрібно нічого купувати, достатньо буде й того, що зазвичай є у домі. За наявності фантазії підійдуть брошки, розібране намисто, елементи одягу, кухонне приладдя. Крім того, можна використовувати тканини, папір, стрічки, декоративну сизаль, кольорову мульчу, природні матеріали. І, звичайно ж, ялинкові прикраси, мішуру та легкі LED-гірлянди.
Прикрашання горщиків та вазонів
Гарну ємність достатньо підкреслити стрічкою, декоративним шнуром із китицями, блискучою мішурою, пов'язавши їх у будь-якому зручному місці. Звичайні горщики краще приховати, обгорнувши їх яскравою тканиною, декоративним папером або, наприклад, одягнувши на них ковпачок Санти, а то й в'язану шапочку з шарфиком. Ще один спосіб – це поставити непрезентабельний горщик в естетичну ємність, наприклад, в подарункову коробку, кошик або гарне відерце. Грунт бажано теж задекорувати, для цього підійдуть кольорові камінці, мушлі, намистинки, скельця.
Прикрашання рослин
Кімнатні культури сильно розрізняються за своїми розмірами та структурою, тому прикрашати їх слід по-різному.
- Міцні дерева та чагарники – дрібнолисті фікуси, гібіски, цитрусові види (мандарин, лимон) прикрашають майже так само, як ялинку, але менш рясно. Їх гілочки та стовбур обвивають LED-гірляндами з мініатюрними вогниками, створюючи ефект деревця, що світиться. Гілки обвішують легкими ялинковими кульками, новорічними фігурками, листівками-бірками з побажаннями домочадцям та гостям, не захаращуючи та не перекриваючи листя декором.
- У пагони ампельних рослин (хлорофітум, хедера, папороть тощо) можна вплести підвіски з нанизаних на нитку великих намистин, зірочок, дзвіночків і навіть гарних ґудзиків, а зверху пов'язати великий бант.
- Квітучі види гарні самі собою, але квітки бажано аранжувати новорічними деталями, не позбавляючи свята й їх. Наприклад, квітучий амариліс можна доповнити гілочками нобілісу та падубу з червоними ягодами, а все разом обв'язати бантом, щоб композиція виглядала, як живий букет.
- Неквітучі види середніх розмірів чудово прикрасять орігамі з кольорового паперу, тематичні витинанки, ялинкова мішура, крихітні скляні іграшки, що додадуть грайливості та позитиву.
- Сукуленти – це найкраще поле для фантазії, оскільки вони дуже міцні й дуже різноманітні за екстер'єром та розмірами. З сукулентів створюють цілі композиції та інсталяції – фантастичні ландшафти або новорічні казкові пейзажі в мініатюрі. При оформленні сукулентів використовується галька, кольоровий пісок та відсипка, мушлі, скельця, намисто, шишки, різдвяні фігурки тощо. Самі вони теж часто стають прикрасами, якщо помістити рослинку в прозору ялинкову кульку з отвором і підвісом. Окремий тип новорічного дизайну – це сукулентна ялинка, тобто дерево, цілком обвішане такими кульками.
Як бачите, декорування кімнатних рослин напередодні Нового року – це чудове поле для експериментів. Важливо пам'ятати, що вибирати слід лише абсолютно безпечні матеріали, які легко видаляються після свят. А в іншому – не стримуйте себе, підключайте уяву та створюйте свій унікальний дизайн на основі наявних у вашому домі рослин. Компанія Ukraflora бажає вам і вашим ошатним улюбленцям веселих та мирних свят!