Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Вазон, лілія – як доглядати?

Дата: 27.02.2023Переглядів: 16293Коментарі: 0
Вазон, лілія – як доглядати?

Лілія – одне з найпрекрасніших і найдосконаліших створінь квіткового світу. Її образ овіяний легендами, а вся вона буквально просякнута символізмом. Досить згадати, що саме ця квітка за часів французької монархії був емблемою королівської влади. Лілія – переважно садова рослина, але як же чудово, що селекціонери подбали і про любителів кімнатного квітництва, створивши сорти, спеціально призначені для вирощування горщика. Як створити красуні-лілії комфортні умови, щоб вона щорічно обдаровувала своїх власників розкішним цвітінням, ви дізнаєтесь із цієї статті блогу Украфлора.

Знайомство з квіткою

Лілії – рід цибулинних багаторічних рослин, що дав назву всьому сімейству лілейних (Liliaceae). Спочатку ці квіти були лише білого кольору, згодом селекціонери вивели безліч сортів з квітками жовтого, помаранчевого, рожевого, червоного, пурпурового забарвлення, часто з малюнком – штрихами, мазками, окантовкою пелюсток та складнішим візерунком. Головки у лілій переважно великі, часом до 25 см у діаметрі, у формі вирви, зірочки, чалми, найчастіше з 6 пелюстками. Зустрічаються і мініатюрні сорти, їхні чашечки не перевищують 4 см у діаметрі. Висота квітки також залежить від сорту, вона коливається від 30 см до 180 см і навіть більше. Підземна частина представлена цибулиною, що випускає квітконосне стебло, більш або менш покрите листям. На його верхівці утворюється суцвіття із 8-16 бутонів, які, розкриваючись від нижніх до верхніх, цвітуть від 3 до 9 днів. Цвітіння відбувається один раз на рік – наприкінці весни чи влітку.

Умови утримання кімнатної лілії

Щоб отримати красиву квітучу рослину, необхідно чітко дотримуватись наступних правил.

  1. Освітленість та температура. Лілії необхідно найяскравіше освітлене місце у домі. Такій вимозі відповідають вікна південного спрямування. У похмурі дні напровесні рослині бажано забезпечити досвітку. Температура у вегетаційний період має бути 21-25°С, проте лілії набагато краще розвиваються, якщо вночі перебувають у прохолоді при 8-12°С, особливо у період формування бутонів. Крім того, цим квітам необхідне свіже повітря – хоча б у вигляді регулярних провітрювань, а краще, якщо навесні, з потеплінням лілія буде перебувати на балконі.
  2. Вологість та полив. Лілії добре почуваються в приміщеннях з помірною вологістю і вдячно реагують на обприскування листя (але не бутонів і квіток!) влітку. Поливати рослину потрібно так, щоб ґрунт у горщику підсихав не більше ніж на 1 см углиб, і разом з тим, щоб земля не була постійно сирою, тобто краще зволожувати квітку невеликими порціями, але частіше. Вода для поливу потрібна м'яка – відстояна або фільтрована кімнатної температури.
  3. Ємність та ґрунт. У лілій є одна особливість – вони не стануть цвісти, перш ніж коріння не розростеться, заповнюючи внутрішній простір горщика, тому їх прийнято садити групами з розрахунку 16-20 кв. см площі на кожну цибулину. Місткість має бути не менше 30 см глибиною з великими дренажними отворами і шаром дренажу не менше 5 см. Ґрунт потрібний пухкий, дуже поживний з нейтральною кислотністю, в ідеалі готова суміш для лілій. Підійде і субстрат для квітучих рослин з додаванням до нього розпушувача – перліту або великозернистого піску.
  4. Підгодівля. Підгодовувати лілію починають з моменту, коли прокльовуються перші паростки. У цей час використовують органічні добрива з високим вмістом азоту для нарощування зеленої маси. Потім знадобляться калійно-фосфорні добрива, які слід вносити раз на 2 тижні. Ідеально підходять спеціалізовані мінеральні добрива для квітучих цибулинних рослин (лілій, гіацинтів, тюльпанів).
  5. Догляд. Він зводиться до регулярного протирання листя від нальоту пилу та розпушування верхнього шару ґрунту. У період цвітіння стебла іноді доводиться підв'язувати до опори, оскільки важкі квітки можуть зігнути їх і навіть обламати.
  6. Період спокою. Коли лілія відцвіте, а її надземна частина повністю відімре, слід викопати цибулину, відокремити від неї органи розмноження (дочірні цибулини – дітки), помістити в ємність з вологою тирсою, піском або торфом і відправити на зберігання в затемнене місце з температурою 2-5°С. У наступному сезоні цибулину, що відпочила, слід пересаджувати у свіжий грунт.
  7. Особливості. Лілії – рослини-недоторки. Вони не переносять близького сусідства з іншими культурами, їх листя не має стикатися з рослинами та поверхнями

 Іноді кімнатні лілії навідріз відмовляються цвісти. Чому це відбувається і як вирішити проблему можна дізнатися із відповідної статті блогу Ukraflora.

 

Повязані товари

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call