Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

Замовити дзвінок
БЛОГ

Як правильно доглядати за цибулинними рослинами після цвітіння

Дата: 24.10.2024Переглядів: 55Коментарі: 0
Як правильно доглядати за цибулинними рослинами після цвітіння

Цибулинні рослини – справжні майстри перетворень. Навесні вони першими прориваються крізь ґрунт і наповнюють сад буянням кольорів, але з останніми пелюстками їхнє життя не закінчуються. Щоб рослини могли продовжити своє шоу наступного сезону, важливо знати, як правильно доглядати їх після цвітіння. У цій статті блогу Украфлора ми розкриємо секрети існування цибулини та розповімо, як правильно доглядати за нею, аби у наступному році непоказна цибулинка порадувала свого власника прекрасними квітами.

Етапи розвитку цибулини

Цибулина – це ціла фабрика з виробництва майбутніх квітів. Усередині неї ховаються зачатки всіх органів рослини – листя, квітконосів, квіткових бруньок, оточених шарами лусочок, які накопичують поживні речовини. Розвиток цибулини відбувається у кілька етапів за чітким річним циклом.

  • Фаза спокою (зима). У цей час цибулина відпочиває, зберігаючи всю накопичену енергію.
  • Пробудження (рання весна). З настанням весни цибулини активізуються. Енергія, що накопичувалася протягом попереднього сезону, починає витрачатися на розвиток коренів і надземної частини рослини.
  • Фаза активного росту та цвітіння (весна). Усередині цибулини відбувається активна переробка накопичених поживних речовин, які витрачаються на формування та підтримку росту листя, квітконосів та бутонів.
  • Після цвітіння (пізня весна – літо). Листя продовжує функціонувати, акумулюючи сонячну енергію та поживні речовини, які поступово переходять у цибулину. Ця фаза накопичення є вирішальною для майбутнього цвітіння.
  • Дозрівання цибулини та підготовка до спокою (літо – осінь). Наприкінці літа, коли листя остаточно засохло і грунт починає остигати, цибулина входить у фазу дозрівання і готується до нового періоду спокою.

Правильне розуміння важливості кожного етапу допомагає забезпечити успішний розвиток цибулинних рослин із року в рік.

Догляд після цвітіння

Коли рослина відцвіла, багато садівників роблять помилку, відразу ж обрізаючи листя. Це заважає цибулині накопичити необхідну енергію. Листя на рослині необхідно залишити до тих пір, поки вони остаточно не відімруть. Весь цей час, якщо стоїть посушлива погода, важливо продовжувати помірний полив та уникати пересихання ґрунту. І тільки після того, як листя пожовкне, поляже і засохне, його можна видалити.

Через 1-2 тижні після закінчення цвітіння, коли цибулина активно накопичує поживні речовини, слід провести підгодівлю добривом з високим вмістом фосфору та калію. Азотні добрива потрібно мінімізувати, оскільки вони стимулюють зростання зеленої маси, що на цьому етапі не актуально. Другу підгодівлю можна провести через 3-4 тижні після першої, за умови, що листя все ще зелене і продовжує накопичення енергії.

Цибулинні рослини, вирощені у горщиках, вимагають більш ретельного догляду. Рослину продовжують поливати, поки її листя залишається зеленим, але зменшують кількість води, щоб уникнути загнивання цибулини. Підгодівлі за звичайним графіком також не припиняються, але поступово рідшають. Коли листя почне відмирати, полив та підгодівлю припиняють.

Зимове зберігання цибулин

Коли садові цибулинні рослини завершать свій цикл, їх потрібно обережно викопати (якщо це не зимостійкі види) і правильно підготувати до зберігання. У першу чергу їх очищають від землі, видаляють залишки висохлих листків і оглядають кожну цибулину на предмет ушкоджень або гнилі. Одночасно відокремлюють «діток» – дочірні цибулинки, з яких згодом розвиваються нові рослини.

Потім цибулини необхідно підсушити протягом 5-7 днів у сухому, затіненому, добре провітрюваному місці, після чого вони готові до зимового зберігання. Ідеальні умови для зберігання – затемнене, неопалюване приміщення з помірною вологістю та достатньою вентиляцією, таким вимогам відповідає, наприклад горище або підвал. Щоб запобігти загниванню, цибулини зберігають у ящиках з піском або тирсою, у паперових пакетах, сітках, періодично їх оглядаючи та за необхідності сортуючи.

Цибулини кімнатних культур, наприклад лілій, можуть залишатися у горщиках до наступного сезону, якщо помістити їх у прохолодне, сухе і темне місце. Рослини, які не планується залишати у горщику, наприклад, гіацинти, рекомендується восени пересадити у відкритий ґрунт для відновлення сил.

Резюмуючи, наголосимо: правильний догляд за відцвілими цибулинними рослинами – це відповідальний процес, який безпосередньо впливає на їхнє майбутнє цвітіння. Від того, як ви справитеся з цим завданням, залежить, чи зможуть ваші тюльпани, нарциси та гіацинти знову прикрасити сад чи підвіконня. Сподіваємося, що поради Ukraflora допоможуть вам розв'язувати цю задачу.

Повязані товари

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтний благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call